Gdzie się zgłosić gdy legalny bukmacher mnie oszuka?

92%

Kwestie potencjalnych oszustw bardzo często należy traktować z przymrużeniem oka. Dzieje się tak za sprawą niezwykle prostą, aczkolwiek bolesną. Wiele takich przypadków bazuje bowiem na niewiedzy samego gracza. Prosimy pamiętać, że rejestrując swoje konto na danej stronie jednocześnie akceptujemy jej pełen regulamin. Zwykle jednak bywa tak, że tego regulaminu się nie czyta, co oznacza, że nie ma się wystarczającej wiedzy do tego, by potem ferować wyroki i składać doniesienia do prokuratury. Bukmacherzy zresztą to temat rzeka, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że 95% przypadków kończy się tu przegranymi graczy i właśnie taki odsetek całości musi się obejść smakiem. Bukmacher online nie jest instytucją charytatywną i ma być on nastawiony na zysk. Zanim zatem wysuniecie konkretne oskarżenie, upewnijcie się, że macie do tego prawo. W tym artykule poruszamy wszystkie kwestie powiązane bezpośrednio ze zgłoszeniami, a także z wątkami, jakie w tym zakresie pojawiają się najczęściej. Miłej lektury!

Graj bezpiecznie na stronach legalnych zakładów bukmacherskich

W Polsce znajdziemy aż siedemnaście firm, które zajmują się zakładami sportowymi. Aż dziesięć z nich już teraz operuje na rynku. Kolejne wejdę do internetu oraz lokali stacjonarnych w ciągu zbliżających się miesięcy. Do podmiotów legalnych zaliczamy STS, Fortunę, Totolotek, Milenium, Totalbet, Forbet, LV Bet, Etoto, Superbet i PZBuk. O następnych jeszcze nie wspominamy ze względu na fakt ich nieobecności w sieci. Pamiętajmy, że przyznane im przez Ministerstwo Finansów potwierdza ich legalność i jednocześnie gwarantuje pełnie praw zarówno dla marki jak i samych graczy, którzy z nich korzystają. By uniknąć sytuacji niedomówień możecie dodatkowo sprawdzić stronę w rankingu SBR. Cenne są opinie innych graczy, które możecie zasięgnąć na najpopularniejszych forach internetowych. W razie braku znajomości języków istotne jest, by wybrany bukmacher miał pełną i kompleksową, polską obsługę. Liczy się także wiarygodna licencja oraz przejrzysty regulamin, który akurat w przypadku marek wymienionych przez nas wyżej, nie będzie problemem.

Gdzie się zgłosić, gdy w istocie sprawa wymaga dalszej interwencji?

Gdzie się jednak zgłosić, gdy w istocie sprawa wymaga dalszej interwencji?W pierwszym rzędzie wychodzi nam naprzeciw SBR, czyli Sports Book Review. Jest to światowa organizacja, która przyjmuje wszelkie zgłoszenia z zakresu nieprawidłowości w działaniach bukmacherskich. Na ich stronie można złożyć pełne zażalenie, trzeba tego jednak dokonać w języku angielskim. Jeśli wasze zgłoszenie zostanie uznane za zasadne, firma będzie pośredniczyć w dalszych negocjacjach, co daje wam bardzo mocną kartę przetargową i jednocześnie podmiot, który doskonale wie co robi. Innym sposobem jest bezpośrednie zgłoszenie do organu nadzorującego, które wydało samą licencję. W przypadku bukmacherów z Polski będzie to Ministerstwo Finansów i właściwy minister. Próby oszustw bądź wyłudzeń zawsze należy także zgłaszać na policję. Przypominamy jednak, że potencjalne problemy najczęściej wynikają z nieznajomości regulaminu. Poniżej przedstawiamy wam punkt sporne, które w zgłoszeniach znajdują się najczęściej i o których dobrze wiedzieć, by unikać takich praktyk w przyszłości. Inna sprawa, pozwalając sobie jeszcze na wtrącenie, że czasem pomaga burza medialna. STS jest tego świetnym przykładem. Dwa lata temu nie chcieli uznać oficjalnych statystyk FIFA, chociaż na kuponie napisali, że nimi się właśnie kierowali. Wówczas jeden z oszukanych graczy składał kolejne skargi, które rozbijały się o sufit. Gdy w końcu dotarł na Wykop, STS zdecydowało się przeprosić i anulować wcześniej przegrany kupon. O swoje trzeba walczyć zawsze i bez wyjątków. Przejdźmy jednak do sytuacji spornych o których mowa:

  1. Nakładanie na nas limitów. Bukmacherzy traktują swoich graczy jako osoby rekreacyjne. Jeśli te jednak wygrywają zbyt często, może zostać aktywowany zapisek o graczu profesjonalnym. Wówczas na konto nakładane są limity potencjalnych wygranych. To ogromne ograniczenie, które sprawia, że grane stawki mogą być nawet kilkudziesięciokrotnie niższe, niż chcieliście. Wyjście z sytuacja jest tu tylko jedno – zmiana operatora,

  2. Blokady kont: O ile nakładane są także przez pomyłkę, trzeba mieć na uwadze, że to najwyższa kara stosowana przez bukmachera i wiąże się z całkowitym zamknięciem konta. Środki na nim zgromadzone mogą zostać utracone. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji w której gracz próbuje wielokrotnie skorzystać z jednej promocji lub zakłada z tego tytułu więcej kont, co zawsze jest zabronione w regulaminie
    ,
  3. Źle rozliczane zakłady: Podaliśmy wyżej przykład STS, który ciągnie się za marką nawet po latach. Złe rozliczenie następuje zwykle po stronie bukmachera i trzeba na to uważać. Dokładnie sprawdzajcie wszelkie statystyki jak również stronę na której bazuje się konkretne analizy,
  4. Kłopot z wypłatą: Temat dość popularny, choć powoli odchodzi do lamusa ze względu na płatności przez takie formy jak karty kredytowe czy paysafecard oraz Skrill. W każdym przypadku wypłata powinna być natychmiastowa. Musicie brać jednak pod uwagę, że wiąże się ona z kilkoma czynnikami. Po pierwsze pierwsza wypłata może wymagać dodatkowej weryfikacji dokumentów (sprawdźcie mail przypisany do konta). Do tego dochodzą wielkości wypłat, ich częstotliwość. W zakładach powinna być informacja ile maksymalnie trwa wypłata. Jeśli ten okres przekroczycie, koniecznie zgłoście się do bukmachera,

  5. No i właśnie kontakt. Może być zbyt długi? Możecie nie otrzymywać żadnej odpowiedzi? W takim przypadku również warto podjąć szczegółowe kroki. Obecnie popularną formą komunikacji jest czat na żywo, dlatego takie przypadki są marginalizowane. Zwykle i maksymalnie na reakcje czeka się do 24 godzin. Jeśli wysyłacie maila, dobrze jest sprawdzić folder spam, gdyż systemy poczty mogą wiadomości od bukmacherów automatycznie oznaczać jako zagrożenie,

  6. Złe wykorzystanie lub brak bonusów. To kolejny temat, który jest często sporny. Wszystkie bonusy mają swoje regulaminy i zapoznanie się z nimi pojedynczo jest wskazane. Znajdziecie w nich zapiski o kwotach minimalnych i maksymalnych, które biorą udział w akcji. Dzięki temu upewnicie się, czy kwota jaką chcecie zdeponować nie jest zbyt mała. Jeśli tak się stanie, bukmacher nie ma żadnego obowiązku przyznawania wam bonusu.

Podsumowanie

Jak zatem widzicie powyżej, jest kilka tematów, które zawsze będą sporne i kłopotliwe. Na szczęście jednak istnieją sposoby by walczyć o swoje. W tym przypadku trzeba zacząć od prostej reklamacji, ale jeśli to jednak nie poskutkuje, a wy macie jasne dowody na nieprawidłowości w działaniu bukmachera, możecie ze sprawą iść dalej. Pamiętajcie, że pewnych spraw nikt za was nie załatwi, dlatego też musicie podejść do tego poważnie, upewniając się najpierw we wszystkich możliwych zapiskach, czy macie rację.

Wybór odpowiedniego bukmachera będzie tu kluczowy, bowiem w takim przypadku da wam pewność bezpieczeństwa. Trzeba jednak zrozumieć, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki. Trzeba być zatem także i wyrozumiałym.

Ocena i komentarz

Oceń ten artykuł w oparciu o własne doświadczenie. Twoja opinia pomoże innym!

Forbet Bonus 2000PLN
Zakłady bukmacherskie online forbet i bonus do 2000pln

Jak działa bonus powitalny od forBET? Ile maksymalnie można sobie zapewnić gotówki za jego sprawą? Chętnie pomożemy z odpowiedziami!

Czytaj więcej

Fortuna 10% Jak działa logo
Jak działa bonus na 10% Live u bukmachera Fortuna

Bonus +10% na zdarzenia live już na was czeka. Jak to działa i czego dokładnie spodziewać się po ofercie bukmachera Fortuna?

Czytaj więcej

Totalbet bukmacher promocja logo
Promocja u bukmachera totalbet na Copa America,Puchar Narodów Afryki i Mistrzostwa Europy U21

Dookoła świata jest promocją Totalbet, która zapewniać będzie po 10 złotych za każdy puszczony w danym czasie kupon. Zainteresowani?

Czytaj więcej

forbet bez podatku do końca lipca  logo
Jak zagrać bez podatku w Twoje weekendy u bukmachera forbet!

Twój Weekend zapewni wam wygrane bez podatku. Wasze kupony na forBET będą zatem większe. Wystarczy grać w każdy weekend miesiąca.

Czytaj więcej

sts 21000pln promocja logo
Wygraj 21 tysięcy złotych nagród u bukmachera online STS

Bonus dla graczy i fanów młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej! Czeka 21 000 złotych, które STS rozdzieli pomiędzy najlepszych graczy.

Czytaj więcej

Milenium Grand Bukmacher Bonus Logo
Zyskaj do 20% wygranej więcej w bonusie GRAND od bukmachera Milenium

Bonus GRAND gwarantuje wszystkim aktywnym uczestnikom zakładów sportowych Milenium dodatkowe 20% wygranej. Sprawdź jak po nie sięgnąć.

Czytaj więcej

Betfan Gram Grubo Logo
Promocja Gram Grubo w zakładach sportowych totolotek

Gram Grubo jest wyjątkową promocją bukmachera Totolotek, która zapewni graczom o 14% powiększone kupony, w zależności od jego rodzaju.

Czytaj więcej

Pzbuk nowy bonus do 150% logo
Bonus u bukmachera PZBuk depozytu za 200PLN a grasz za 500!

W PZBuk czeka na was niesamowite doładowanie. Za depozyt w wysokości 200 złotych otrzymacie łącznie 500 złotych na swoją dalszą grę.

Czytaj więcej

forbet be actiive
Nawet 1000zł w promocji be active u bukmachera forbet?

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o tym jak dziala promocja u bukmachera internetowego forbet

Czytaj więcej

totalbet promocja lucky look
Odbierz bonusy do 23 000 PLN w totalbet

Dowiedz się wszystkiego o promocji lucky look u bukmachera sportowego totalbet

Czytaj więcej