Obstawianie polskiej ekstraklasy piłki nożnej

92%

Polska Ekstraklasa to bez wątpienia jedna z najbardziej specyficznych lig piłkarskich na świecie. Jest to miejsce w którym każdy może wygrać z każdym, tylko po to, aby w kolejnym meczu przegrać w hańbiącym stylu 1:6. Stąd też oferowane przez zakłady sportowe kursy są tu często znacznie wyższe niż klasycznie. To z kolei niebywała okazja do tego, by stawiać dobre, mocne kupony. Konieczne będą jednak stalowe nerwy, ale też solidne analizy, które pomogą wam w przewidzeniu pewnych działań. Magią zakładów bukmacherskich jest oczywiście ich nieprzewidywalność, dlatego też Legia Warszawa bez trudu może przegrać z beniaminkiem, jednakże im bardziej przyłożymy się do swoich propozycji, tym bliżej będziemy sukcesu. Dlatego też przygotowaliśmy wam obszerny artykuł o tym, jak obstawiać, czego się spodziewać oraz jakie w ogóle możliwości czekają na was na stronach internetowych. A zagadnienie jest ciekawe i sporych rozmiarów. Zaczynajmy!

Obstawianie polskiej ekstraklasy piłki nożnej

Obstawianie polskiej ekstraklasy piłki nożnejNa początku zatem wspomnimy, że w tabeli Ekstraklasy znajduje się szesnaście drużyn, z czego oczywiście po zasadniczej części sezonu powstaje grupa spadkowa i mistrzowska. Podzielone są dokładnie po 8 formacji. Znajdziecie w niej takie drużyny jak Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Wisła Kraków, Arka Gdynia, Cracovia Kraków, Zagłębie Lubin, Wisła Płock, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec. Wymieniliśmy drużyny kolejno, zgodnie z układem tabeli z dnia 12.12.18. Nie mamy jednak wątpliwości, że sytuacja ta jeszcze wielokrotnie się zmieni. To, na kogo typować i dlaczego zawsze pozostawiamy wam, jednakże dobrze jest wiedzieć o kilku poradach, które zwykle krążą w sieci i na które możecie się natknąć. W pierwszej kolejności chodzi tu oczywiście o analizę historyczną danego meczu. Większość stron bukmacherskich udostępnia możliwość sprawdzenia bieżącej formy klubowej. Dzięki czemu będziecie mieć wgląd nie tylko w bieżącą formę klubu, ale też w zdarzenia historyczne powiązane z meczami nawiązującymi do ich najbliższego rywala. Bo jeśli widzimy, że klub A przegrywał z klubem B każdorazowo na przestrzeni ostatnich pięciu lat, wydaje się wysoce prawdopodobne, że podobnie będzie i teraz. Statystyki head-2-head, jak również forma i pozycja z tabeli to już standard. Osoby ceniące sobie takie analizy na pewno będą tym zainteresowane. Pamiętajcie jednak także i o tym, że można – lub nawet powinno się – sprawdzać dokładnie sytuację kadrową. Może się bowiem okazać tak, że najlepszy strzelec, który odpowiada za 80% bramek jest kontuzjowany, a kluczowy obrońca wykluczony na ten mecz z powodu kartek. Takie czynniki mają istotny i bardzo mocny wpływ na dalszy przebieg meczu, dlatego lekceważenie tego absolutnie jest odradzane. Podobnych założeń związanych z samym meczem będzie więcej. Mamy tu na myśli to, czy trener czasem nie wylądował na trybunie, czy klub gra na swoim stadionie i jak odnosi się to do meczów wyjazdowych ich rywali. Nie zapominamy o strzelonych i straconych bramkach, żółtych kartkach czy nawet… pogodzie. Wielu analityków tenisa, zasugerowało strategie bazujące na nawierzchni na której grają ich sportowcy, nie inaczej jest z piłką nożną. Przy słonecznej pogodzie lepiej sprawdza się wydolność, z kolei w deszczu taktyka na kontrę, gdzie gra się długie piłki, które nie ugrzęzną w powstałym błocie. Paradoksalnie, czasem do szczęścia potrzebna jest odrobina złej czy dobrej pogody.

W zakresie Ekstraklasy, mówimy tu jeszcze o innych czynnikach. Nie można ich zresztą omijać. Same spotkania rozgrywane są tam głównie systemem weekendowym, aczkolwiek są od tego znaczące odstępstwa. Cykle spotkań startują o godzinie 15:30, potem o 18:00 i 20:30. Ta godzina także ma znaczenia na przebieg wydarzenia i potwierdzają to liczne statystyki, które dobrze jest sprawdzać na stronie bukmacherów na której macie konta. Poniżej chcemy wam jednak przedstawić podstawowe zagadnienia dodatkowe, które można typować w związku z polską piłką. Jest to co najmniej kilkadziesiąt propozycji, jakie oferowane są graczom. Nie musicie bowiem grać wyłącznie na klasyczne 1 X 2 co oznacza zwycięstwo gospodarzy, remis, zwycięstwo gości. Rozwiązań jest znacznie więcej i prawdę mówiąc tylko od waszych zachcianek i analiz zależeć będzie, po co sięgniecie i z jakich powodów. Przedstawiając tę rozpiskę zachęcamy jednak do własnych przemyśleń, co skutkować może najlepszymi rezultatami, których przecież pożądacie.

Możliwości obstawiania zakładów

 • Handicap – gdzie klub wygrywa konkretną różnicą bramek od 0 do 1,
 • Podwójna szansa – najpopularniejszy i najbezpieczniejszy system, gdzie gracz stawia na 1X lub X2, dzięki czemu aż dwie z trzech opcji zapewniają sukces,
 • Remis – brak zakładu – remis nie jest tu w ogóle brany pod uwagę, a gotówka w razie takiego wyniku będzie zwracana,
 • Wygrana gospodarzy – brak zakładu – analogicznie jak wyżej, jedynie to sukces gospodarzy nie jest brany pod uwagę,
 • Wygrana gości – bez zakładu – analogicznie j/w,
 • Obie drużyny strzelą – gdzie gracz wybiera opcję tak lub nie,
 • Połowa i koniec meczu – gdzie typowane jest jakim wynikiem zakończony zostanie czas do połowy lub na koniec.

Podane powyżej przykłady to absolutne minimum, które często będzie uzupełnione o znacznie więcej możliwości. Ich liczba odnosi się bezpośrednio do rangi meczu. Zatem im popularniejsze formacje grają, tym lepiej dla samych użytkowników. W takim przypadku dodać można także dokładny wynik z kilkunastoma opcjami do wyboru, obie drużyny zdobędą gola, wynik spotkania, liczba bramek, kursy na gospodarzy z liczbą bramek, margines zwycięstwa na kilka sposobów, na gości i przyjezdnych, stosunek wygranej 5-way, parzyste i nieparzyste bramki, połowa z najwyższą liczbą bramek, łączna liczba bramek, kiedy zostanie zdobyta 1, 2, 3, 4 czy nawet 5 bramka. Nie można też zapominać o popularnej opcji over i under czyli ilości zdobytych goli w trakcie meczu czy też w wybranej połowie. Takich rozwiązań jest zwykle kilka od 1,5 do 5,5 i więcej, jeśli różnica klas pomiędzy klubami jest ogromna. W polskiej Ekstraklasie znaleźć można nawet to, kiedy goście zdobędą pierwszą bramkę.

Promocje pomocne przy grze w Ekstraklasie

Promocje w EkstraklasieGra w zakłady sportowe, szczególnie przy tak wysokich kursach jak w Ekstraklasie, może być jeszcze ciekawsza. Wpływ na to mają oferowane przez operatorów bonusy. Są to akcje, które wspierają gracza na wielu etapach. Podstawową z nich jest premia powitalna, którą otrzymuje każdy użytkownik, jaki dopiero zaczyna swoją przygodę z marką. Po rejestracji przychodzi bowiem pora na pierwszy depozyt i ten często jest podwajany do konkretnej wartości, dzięki temu znacznie pokaźniejsza kwota ląduje na koncie i jest gotowa do rozegrania. Taki start jest jeszcze uzupełniany przez reload bonus, czyli doładowanie gotówkowe. Jest to kontynuowanie działań opisanych wcześniej. Wartości są tu niższe, jednakże często taka akcja jest odnawialna, dzięki czemu gracz może na nią liczyć nawet raz w tygodniu.

Gdy zamkniemy podstawowe kwestie związane z tymi bonusami, dojdą do nas akcje poboczne, długoterminowe, indywidualne. Są one zawsze zależne od bukmachera, jednakże często mają podobną formułę. Kluczowe będą tutaj darmowe kupony. Dzielone są jednak na dwie części. Pierwsza z nich to kupon, który wymaga co prawda wpłaty gracza, ale w razie porażki cała gotówka do określonej wartości jest od razu zwracana na konto. Takie zabezpieczenie pozwoli wam należycie wdrożyć się w system. Drugą formułą będzie tu w istocie kupon darmowy o wskazanej wartości, dzięki czemu zagracie na wskazane przez siebie mecze i zdarzenia nawet wówczas, gdy nie wpłacicie na konto ani złotówki. Inną z kolei formułą cenioną przez graczy są kupony Multi+. W ich mechanice chodzi przede wszystkim o to, by większa ilość propozycji na kuponie przekładała się na procentowo wyższą wygraną. Tym samym, jeśli na kuponie jest 5 meczów, będzie on zwiększony o 20% w razie wygranej. To opcja stymulująca do podjęcia większych wyzwań.

Jeszcze inna grupa promocji to klasyczne zabezpieczenia lub też happy hours, w których ściąga się podatki. Dzięki temu każda wygrana, przynajmniej u polskiego bukmachera, będzie wyższa o 12%, co samo w sobie daje spory zastrzyk gotówkowy. Jeśli połączymy to przykładowo z wyścigami czy loteriami, uzyskujemy bardzo ciekawy efekt po który dobrze jest sięgnąć. Sama lista promocji zawsze zależna jest od operatora, dlatego przy podejmowaniu decyzji o jego wyborze dobrze jest zapoznać się z komentarzami innych użytkowników i historią promocji danej firmy. Im jest ich więcej, tym większą macie świadomość o tym, jak bardzo dana firma angażuje się w wsparcie swojego klienta.

Możliwości kuponów na mecze Ekstraklasy

Gra na te rozgrywki jest ciekawa, ale sami decydujecie o tym, w jakiej formule zagracie. Mamy tu na myśli rozwiązania systemowe, stworzone bezpośrednio przez bukmachera i dostępne na jego stronie. Standardowo do czynienia mamy z trzema opcjami możliwymi do wyboru. Opiszemy je pokrótce poniżej:

 • Kupony pojedyncze: są to takie kupony, na których znajduje się tylko jedno wydarzenie. Niektórzy mówią na takie rozwiązane Single. Zwykle szukamy tu prostych rozwiązań, których jesteśmy pewni, np. zwycięstwo gospodarza lub też liczba bramek,

 • Łączone: to z kolei opcja bardziej zaawansowana do której odnosi się promocja Multi+ wspomniana przez nas powyżej. Na taki kupon trafiają co najmniej dwa zdarzenia na które będziemy typować. Uwaga: ważne jest, by wiedzieć, że nie można łączyć kuponów z jednego meczu np. ilość bramek na koniec i do przerwy,

 • Systemowe: jest to opcja bardziej skomplikowana, która bazuje bezpośrednio na tym, że gracz może dodać kilka meczów, a przegrana w jednym z nich wcale nie oznacza przegranej kuponu, lecz zmniejszenie jego wartości. Opcja zabezpieczająca gracza.

Na koniec pragniemy dodać, ze polską Ekstraklasę można obstawiać także w trybie meczów na żywo. Dzięki temu możecie dołączyć się do gry już na mecze trwające, co sprzyja dokładniejszym analizom. Co ciekawe, zagracie tu nawet na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem, co daje znacznie więcej opcji niż macie normalnie.

Ocena i komentarz

Oceń ten artykuł w oparciu o własne doświadczenie. Twoja opinia pomoże innym!

Betfan - opinie graczy i ocena bukmachera online
Betfan - opinie graczy i ocena bukmachera online

Na naszym rynku zawitały kolejne legalne zakłady sportowe. Poznaj ofertę bukmachera Betfan. Sprawdzamy oferowane kursy i zakłady sportowe oraz promocje dla wszystkich użytkowników

Czytaj więcej

Free bet 29 zł z bonusem na start 100% do 1000 zł w STS
Free bet 29 zł z bonusem na start 100% do 1000 zł w STS

We współpracy z zakładami bukmacherskimi STS przygotowaliśmy atrakcyjną promocję na start. Na jej podstawie zyskacie free bet 29 zł oraz bonus 100% do kwoty 1000 złotych

Czytaj więcej

Najwyższe wygrane u legalnych bukmacherów w Polsce
Najwyższe wygrane u legalnych bukmacherów w Polsce

Poznaj najwyższe wygrane jakie padły do tej pory na stronach legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju.Często wygrane te zaczynają się od co najmniej 500 000 zł

Czytaj więcej

Oprogramowanie bukmacherskie SBBETTING
Oprogramowanie bukmacherskie SBBETTING

Przedstawiamy ofertę oprogramowania bukmacherskiego SBBETTING dostępnego w większości stron zakładów sportowych. Poznaj ich pełna i atrakcyjną ofertę zakładów

Czytaj więcej

Oprogramowanie bukmacherskie SBTECH
Oprogramowanie bukmacherskie SBTECH

Poznaj ofertę legalnych zakładów bukmacherskich korzystających z oprogramowania dostarczanego przez SBTECH .Sprawdzamy listą zakładów , promocji i wydarzeń na żywo.

Czytaj więcej

Oprogramowanie bukmacherskie Intralot
Oprogramowanie bukmacherskie Intralot

Intralot jest jednym z dostawców oprogramowań bukmacherskich. W ich ofercie znajdziemy klasyczne zakłady, ale też za zakłady wirtualne na żywo czy też typu pre-recorded

Czytaj więcej

Oprogramowanie bukmacherskie BetConstruct
Oprogramowanie bukmacherskie BetConstruct

Sprawdź jak prezentuje się firma i czego należy się spodziewać po oprogramowaniu dostępnego na stronach legalnych zakładów bukmacherskich od dostawcy BetConstruct.

Czytaj więcej

Jaki Bonus Powitalny u bukmachera
Jaki Bonus Powitalny u bukmachera

Strony z zakładami bukmacherskimi starają się przyciągnąć graczy atrakcyjnymi bonusami powitalnymi. Sprawdź na jakie oferty promocyjne możesz liczyć i jakie korzyści zyskasz

Czytaj więcej

Bonus bez ryzyka
Bonus bukmacherski bez ryzyka

Bonus bez ryzyka jest jedną z popularnych promocji na stronie zakłądów bukmacherskich. Sprawdź na czym polega ta oferta i jakie można dzięki niej zyskać dodatkowe korzyści

Czytaj więcej

Dostawcy oprogramowania u polskich bukmacherów z licencja
Dostawcy oprogramowania u polskich bukmacherów z licencja

Poznaj dostawców oprogramowania na stronach legalnych zakładów bukmacherskich z polską licencją.Na naszym rynku znajdziemy już 16 stron gdzie w pełni legalnie możemy zagrać

Czytaj więcej