Weryfikacja graczy w Polskich zakładach bukmacherskich

92%

Lista bukmacherów z polską licencją stale rośnie. Zestawienie robi się imponujące. To już nie tylko STS i Fortuna, ale też kolejnych kilkanaście podmiotów. Warto o nich wiedzieć i porównywać zestawienia, ponieważ dla każdego z użytkowników powinien się liczyć przede wszystkim komfort gry. W pierwszej zatem kolejności dobrze zapoznajcie się z możliwościami, oceńcie to, jak wygląda strona i jak prezentują się same kursy. Na dalszym etapie dojdzie oczywiście do procesu rejestracyjnego. Ten skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich i tylko takie mogą realizować prosty formularz. Jego wypełnienie nigdy nie jest szczególnie dużym wyzwaniem. Wystarczy wam 1-2 minuty, po czym po zatwierdzeniu maila będziecie mogli się od razu zalogować. Naturalnie na kolejnym etapie występują pewne kwestie o których musicie wiedzieć. Licencjonowane firmy mają bowiem obowiązek sprawdzania zamieszczonych przez was danych. Ma to sprawić, że uniknie się przypadku ich niewłaściwego użytkowania czy prania brudnych pieniędzy. Ostrożności, jak to się mówi, nigdy za wiele.

Wymagane dokumenty i proces weryfikacji

Wymagane dokumenty i proces weryfikacjiW procesie rejestracji zawsze musicie sprawdzić, czy dana strona jest szyfrowana. To pierwsza kwestia bezpieczeństwa gry w sieci. Po drugie, musicie być pewni, że podmiot jest w istocie licencjonowany. Obecnie już szesnaście firm w granicach Polski ma taką możliwość gry. Jednym z warunków przyznania licencji przed podmioty niezależne, w tym Ministerstwo Finansów, była kwestia ochrony użytkowników i wszelkie zagadnienia zbliżone do odpowiedzialnego hazardu. Siłą zatem rzeczy ważne było to, by kontrolować dane, które udostępniają gracze. W związku z tym zaraz po rejestracji lub nawet w czasie jej trwania, zostaniecie poproszeni o potwierdzenie danych, które zamieszczacie. Operator może poprosić od dowolny dowód tożsamości, od dowodu osobistego, przez paszport, a nawet pojedyncze rachunki z waszego domu, za które osobiście płaciliście. Zresztą, inna sprawa, że depozytów i wypłat można dokonywać wyłącznie ze swojej karty i konta. Nie można się tu posłużyć kasą od kumpla czy nawet rodziny. Świetnym przykładem działań, które prowadzą do zapewnienia, że celem gracza jest tylko zabawa, będzie marka Etoto. W ich przypadku do momentu potwierdzenia swoich danych będzie mogli grać poprzez konto tymczasowe. Dopiero weryfikacja sprawi, że zmienicie status. Tak pierwszy z nich opisuje samo Etoto: „rodzaj Konta ETOTO, który Spółka może udostępnić na Stronie Internetowej, zakładane przez uczestnika w procedurze rejestracji zamieszczonej na Stronie Internetowej. Ze względu na swój charakter jest ono limitowane maksymalną wysokością stawek, za które można zawierać zakłady przy jego użyciu.” – dodają po tym jeszcze: „Kwota ta nie może przekroczyć łącznie 4.000,00 zł.

Jednocześnie łączna kwota wpłat na konto tymczasowe ETOTO nie może być wyższa niż 4.000,00 zł. Spółka zastrzega sobie prawo do zmniejszenia powyższych limitów stawek i wpłat. Wypłata wygranych i depozytów z konta tymczasowego ETOTO jest wyłącznie możliwa po zmianie statusu konta z konta tymczasowego ETOTO na konto stałe ETOTO.” – jak zatem widzicie, to jedna ze stron zabezpieczeń. Są inne, a każdy z bukmacherów staje się na swój sposób samemu dopasować do oczekiwań graczy oraz wymogów samego rynku. Jeszcze inaczej podchodzi do tego LVbet, które najpierw wymaga aż czterech punktów od gracza, a następnie jeszcze odpowiedni skan, gdzie znajdziemy imię i nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, numer dowodu osobistego lub paszportu oraz datę ważności samego dokumentu. Dopiero po takich weryfikacjach będziemy mogli w pełni korzystać z konta. Jeśli z kolei uzupełnimy dane błędnie, przez pomyłkę lub celowo, mogą nas czekać konkretne konsekwencje, opisane w punkcie regulaminowym tych zakładów: „Dane inne, niż wymienione w punkcie poprzednim mogą zostać przez Klienta zasłonięte lub przekreślone. Spółka zastrzega sobie prawo do odrzucenia pękniętego lub uszkodzonego dokumentu tożsamości przesłanego do weryfikacji LVkonta.”

Weryfikacja za każdym razem jest prosta i szybka, a dokonanie wgrania zdjęcia i innych dokumentów następuje bezpośrednio przez szyfrowaną stronę operatora. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a dane będą przechowywane zgodnie z najwyższymi standardami z tego zakresu. Jak wiecie, polityka prywatności oraz RODO stoją obecnie na tak znaczącym poziomie, że unikanie jakiegokolwiek tematu z tego zakresu nie jest właściwie możliwe. To oczywiście gwarantuje pełnie bezpieczeństwa i sprawia, że gracze nie muszą się o nic obawiać. Pamiętajcie zresztą, że jest to wymóg Ministerstwa Finansów, a nie zachcianka z której można zrezygnować. Z tego też powodu musicie być w pełni świadomi, że jest powszechne działanie. Jeśli nie chcecie lub z jakiegoś powodu nie możecie zrealizować prośby zakładów, sugerujemy wstrzymać się z działaniami do momentu w którym sytuacja ta się zmieni.

Kontrolowanie kont osób nieletnich

Kontrolowanie kont osób nieletnichDochodzi do nas jeszcze jeden temat, który jest istotny z punktu widzenia weryfikacji danych. Mamy tu oczywiście na uwadze nie tylko samo podszywanie się pod drugą osobę czy fikcyjne dane, ale… rejestrację użytkowników nieletnich. Ta kwestia ma zwykle osobne działy na stronach bukmacherskich, aczkolwiek wciąż są takie marki jak Fortuna, które kwestie zaniedbują, umieszczając jedynie prosty test dla śmiałków, z których niewiele osób korzysta. Weryfikacja danych osób nieletnich jest konieczna i pozwala zapobiegać sytuacji w których nasi podopieczni będą grali w gry hazardowe. Może się także zdarzyć, że znajdę oni nasze konta i zalogują się na nie. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się chociażby NetNanny, aczkolwiek ta aplikacja jest tylko jedną z licznych, które będą wam oferowane przez zakłady na każdym etapie waszej gry. Bardzo jasno z kolei temat ten porusza Totolotek, który tak pisze o grze małoletnich: „Zakłady można zawierać tylko po dokonaniu prawidłowej rejestracji Uczestnika zakładów oraz po weryfikacji przez Spółkę jego danych osobowych oraz wieku. W celu prawidłowej rejestracji, Uczestnik musi poprawnie wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na Stronie internetowej oraz załączyć do niego skan, fotografię lub elektroniczną kopię swojego dowodu osobistego lub paszportu, a w przypadku obcokrajowca paszportu z widocznymi danymi osobowymi oraz numerem w/w dowodu tożsamości lub udać się do dowolnego punktu przyjmowania zakładów Spółki, w celu wypełnienia formularza rejestracyjnego. Uczestnik odpowiada za prawdziwość i poprawność wszystkich danych, które przekaże Spółce w czasie rejestracji i zobowiązany jest do dokonania aktualizacji podanych danych w przypadku gdy ulegną one zmianie.” – nie jest to krótka wypowiedź, aczkolwiek bardzo istotna, która jednocześnie wielu z nas wyjaśni, dlaczego pewne restrykcje są tak istotne.

Metody płatności i ich skontrolowanie

Nie poruszyliśmy jeszcze samego w sobie tematu prania brudnych pieniędzy. Wątek też ma często swoje osobne kategorie i co ważne, wspierany jest też przez wszelkie metody płatnicze, które widoczne są w zakładach sportowych. Są to dla przykładu Skrill, Trustly, ecoPayz. W każdym z tych przypadków marka będzie od was oczekiwać kolejnej weryfikacji. Ponieważ otrzymywanie gotówki od podmiotów związanych z hazardem samo w sobie jest podejrzane, powstały pełne działy kontroli. Za ich sprawą dowiecie się, że musicie i tam dostarczyć swoje dokumenty. Mało tego, często marka dodatkowo oczekuje kolejnych kroków. Będzie to dla przykładu… przesłanie własnego zdjęcia z widocznym dokumentem i deklaracją na kartce. Z pozoru może się to wydawać śmieszne i niewiarygodne, jednakże jest to metoda, która na przestrzeni tych wszystkich lat okazała się najpewniejsza i najskuteczniejsza. Pamiętajmy o prostym stwierdzeniu – co jest głupie i działa, wcale nie jest głupie. Sposoby na weryfikacje stale się rozwijają. Jeszcze dekadę temu zwykle do nas dzwoniono, obecnie jednak takiego kontaktu się unika, głosy mogą być różne i weryfikacja wcale nie zakończy się dla nas dobrze, jeśli oczywiście któraś ze stron nie spełni warunków drugiej.

Podsumowanie

Jak zatem sami widzicie, zakłady bukmacherskie oraz podmioty z nimi związane mają szeroki wachlarz narzędzi. Dzięki nim możecie się cieszyć pełnią możliwości zakładów sportowych i grać w spokoju. Zaufanie dwóch stron jest tu oczywiście wymagane, ale trzeba też zrozumieć zasady gry, które się pojawiły. Po realizacji tych zasad czeka tylko dobra zabawa. Pamiętajcie, że po weryfikacji możecie śmiało korzystać z szeregu bonusów bukmacherskich. Takie dodatki to promocja powitalna, doładowania gotówkowe, free bety, cashback, wyścigi czy loterie oraz programy lojalnościowe. Jak zatem sami widzicie, można w tym przebierać i cieszyć się ogromem możliwości, który stale dodatkowo jest przecież rozbudowywany na każdym możliwym etapie.

Ocena i komentarz

Oceń ten artykuł w oparciu o własne doświadczenie. Twoja opinia pomoże innym!

Odbierz do 1560 zł bonusu w promocji powitalnej w STS
Odbierz do 1560 zł bonusu w promocji powitalnej w STS

W firmie STS można liczyć nawet na 1560 złotych bonusu na start. Warto zajrzeć na naszą stronę po szczegóły tej wyjątkowej oferty.

Czytaj więcej

Freebet z kuponem 89 zł i 169 zł w forBet
Freebet o wartości 20 lub 40zł z kuponem 89 zł i 169 zł w forBet

Bukmacher forBET oferuje swoim klientom freebet 20 lub 40 złotych za zakłady na LM lub LE. Warto zapoznać się ze szczegółami na naszej stronie www.

Czytaj więcej

Freebet 25 zł pomnożony 3 krotnie w TotalBet
Freebet 25 zł pomnożony 3 krotnie w nowym bonusie TotalBet

Specjalna oferta na europejskie puchary u bukmachera Totalbet to okazja na zdobycie 3 darmowych zakładów po 25 złotych każdy. Szczegóły na naszej stronie.

Czytaj więcej

Free bet 25 zł na eliminacje MŚ 2022 z totalBet
Free bet 25 zł na eliminacje MŚ 2022 z Totalbet

Tylko teraz u bukmachera TotalBet za obstawianie meczów eliminacji MŚ Katar 2022 można zdobyć zakład za darmo na 25 złotych.

Czytaj więcej

Weekendowy cash back z Totolotkiem
Weekendowy cash back z bonusem 30zł w Totolotku

Teraz u bukmachera Totolotek można liczyć na weekendowy cashback w wysokości 33 złotych. Warto odwiedzić naszą stronę po szczegóły tej akcji.

Czytaj więcej

Poniedziałkowy cashback 30 zł w Totolotek
Poniedziałkowy cashback bonus 30 zł w Totolotek

Grany Poniedziałek to specjalna oferta u bukmachera Totolotek, dzięki której za przegrany piłkarski kupon z poniedziałku można dostać 30 złotych cashbacku.

Czytaj więcej

20 zł na sporty wirtualne z STS
Bonus online 20 zł na sporty wirtualne u bukmachera STS

Każdy nowy klient bukmachera STS może w ciągu 24 godzin skorzystać z oferty bez ryzyka do 20 złotych na sportach wirtualnych. Więcej o tym na naszej stronie.

Czytaj więcej

CASHBACK do 50 zł co tydzień w STS
CASHBACK do 50 zł co tydzień w bonusie od STS

Bukmacher STS w każdym tygodniu oferuje swoim klientom cashback 20% do kwoty 50 złotych. Szczegóły akcji na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej

Pewne 25 zł free bet z rejestracją w STS
Bonus freebet na start o wartości 25 zł w STS

Bukmacher STS oferuje swoim klientom za założenie konta bonus w postaci freebetu 25 złotych. Szczegóły całej akcji na naszej stronie internetowej.

Czytaj więcej

Typuj Ekstraklase wygrywaj gotówkę z TotalBet
Typuj Ekstraklasę wygrywaj gotówkę z TotalBet

TotalBet wprowadził dla swoich klientów jackpota związanego z Ekstraklasą. Poprawne wytypowanie wszystkich 8 spotkań to szansa na 14 000 PLN.

Czytaj więcej